گزارش برنامه قله سیالان

  • تاریخ اجرای برنامه : 1400/03/02

گزارش برنامه صعود به قله سیالان:

بلند ترین قله استان قزوین و از سری برنامه های طرح سیمرغ

ارتفاع قله: 4175متر
ارتفاع پای کار قله:2200متر
منطقه الموت قزوین
مدت برنامه: دو روزه

سرپرست برنامه: خانم نسرین صابری
کمک سرپرست:اقای رمضان محمدی سرشت
سرقدم: اقای احمد رضا قلی
عقبدار: اقای محمد غفوری
عکاس: ابوالفضل بابایی
پشتیبان برنامه: اقای امیر قهرمانی
ارتباط با پشتیبان: خانم ستاره خسرو بیگی
زمان دار: اقای پدرام احدی
امداد و نجات: اقای فرهاد قرایی
حفظ محیط زیست: خانم سهیلا راد
گزارش نویس: خانم شهناز مقدم
تعداد نفرات شرکت کننده در برنامه:17 نفر

شرح برنامه صعود به قله سیالان:
صبح روز پنج شنبه سی ام اردیبهشت
طبق برنامه ساعت 05:30 دقیقه صبح مقابل باشگاه اسمان البرز حظور بهم رسانده و گروه 17 نفره با یک دستگاه مینی بوس برای صعود به قله سیالان حرکت کرده و در ساعت 09:30 دقیقه به روستای معلم کلایه رسیدیم و برای صرف صبحانه در ساعت10:00با دو دستگاه نیسان به سمت به روستای هنیز حرکت کرده و پس از و پس از ورود به روستای هنیز ,دو کوهنورد که از تهران امده بودند به گروه ملحق شدندو در ساعت 11:30 دقیقه با یک گروه 19 نفره ضعود به قله سیالان اغاز شد .
ارتفاع کار 220 متر ,پس از عبور از رودخانه پر اب و خروشان . مناظر سرسیز و زیبا در ساعت14:00 به دستور سرپرست سک توقف 30 دقیقه ای برای صرف ناهار داشتیم. و سپس حرکت به سمت پناهگاه شروع و با عبور از منظره هایی سراسر شگفنی و زیبایی و چشمه های روان و با طی مسیری پوشیده از ریواس ,در ساعت 18:30 دقیقه به پناهگاه با ارتفاع 3220 متر رسیده و پس از ایجاد کمپ و برپایی چادر و صرف شام افراد گروه برای استراحت و خواب به چادر های خود رفتند.
صبح روز جمعه 1400/2/31 در ساعت 04:30 دقیقه صبح حرکت به سمت قله اغاز شد و پس از عبور از مسیر های پوشیده از برف و البته گاهی شیب های تندی که در مسیر حرکنمان بود در ساعت 09:00 به قله سیالان رسیده و پس از ثبت عکس های یادگاری و صرف صبحانه در قله,تیم 19 نفره ما مسیر فرود را در پیش گرفت و ساعت 12:00 ظهر به پناهگاه رسیده و بعد از جمع اوری کمپ و صرف ناهار ساعت 13:00 به سمت روستای هنیز حرکت کردیم.
پس از پشت سر گذاشتن نمام چالش ها و خستگی و سختی هایی که فرود از قله به جانمان نشسته بود , در ساعت 19:00 عصر به پای کار رسیده و پس از استراحتی کوتاه و صرف چای و خداحافظی با دو کوهنورد میهمان به سمت کرج حرکت نموده و در ساعت 01:30 دقیقه بامداد روز شنبه مقابل باشگاه اسمان البرز پیاده شدیم.

. این سفر هم با همه ی زیبایی هایش و سختی هایش و لحظات تلخ و شیرین به پایان رسید . اما خاطرات زیبایش برایمان تا همیشه ماندگار شد.
عکسها یاداور لحظات خوبی است که که در کنار دوستانی مهربان به سر بردیم. دوستان جدیدی پیدا کردیم و قدر دوستان قدیم را بیشتر دانستیم. بی گمان چنین سفر هایی می تواند تا سالهای درازی به بخشی از خاطرات کوهنوردی,عاطفی و تصویری ما تبدیل شود و ما را به ارامش برساند.

اطلاعات مسیر:/
مسافت طی شده:26 کیلومتر
پوشش گیاهی:چای کوهی-پونه-ریواس
در طول مسیر وجود چند چشمه

برای مشاهده نقشه راه بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود پیوست ها

ویدیو

اعضای شرکت کننده